ММО вчителів української мови та літератури розпочало свою роботу 12 січня 2017 року
Учіться, поки інші сплять; працюйте, поки інші відпочивають; будьте готові, поки інші розслабляються; мрійте, поки інші плачуться (William Dudley Ward). Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу (Ліна Костенко). І все-таки: в началі було Слово! І все-таки: начальний дух — Любов (Євген Маланюк). Доля нашої мови залежить і від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі, як воно житиме в ній (Олесь Гончар). Рідна мова дається народові Богом, чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів (В.Захарченко). … Українське слово. Ти частка тих, що вже давно померли, їх кров живуща, їх жага нетлінна, безсмертне і величне, як Говерла, багате і дзвінке, як Україна (Д. Луценко). Яке то щастя — мати мову, якою створено «Кобзар»! Оту святу, многовікову — наш найдорожчий Божий дар!(Володимир Квітневий). Ми прийшли в цей світ, щоб допомагати один одному в нашій подорожі по життю (Уїльям Джеймс). Сенс життя не в тому, щоб чекати, коли закінчиться гроза, а в тому, щоб вчитися танцювати під дощем (Vivian Green).

вівторок, 9 січня 2018 р.

Заняття лабораторії « Інтернет –технології »

                       
                                    Заняття лабораторії  « Інтернет –технології »
міського методичного об'єднання вчителів української мови та літератури
відділу освіти виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради

          10 січня 2018 року відбулося чергове заняття лабораторії ( модератор Таровик О.І., учитель інформатики ЗШ №8) з проблеми  «Використання інформаційно-освітнього простору для підвищення професійної компетентності педагогічних працівників у між атестаційний період».
  Слухачі лабораторії – учителі української мови та літератури відділу освіти виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради – опановували карти знань, їх призначення, редактор карт знань. Досвідчений учитель інформатики Таровик Ольга Іванівна сформувала  в слухачів поняття про карту знань та уявлення про призначення карт знань. Під час роботи в лабораторії  були розглянуті різні програмні середовища для побудови карт знань.

   Карта знань (англійською Mind map, карта розуму, пам'яті, думок) — сукупність діаграм і схем, що в наочному вигляді демонструють думки, тези, пов’язані одна з одною та об’єднані загальною ідеєю.
  Ольга Іванівна ознайомила вчителів з перевагами даного сервісу, наголосила на тому, що т
ака карта дозволяє зобразити певний процес або ідею повністю, а також утримувати одночасно у свідомості значну кількість даних, демонструвати зв’язки між окремими частинами, запам’ятовувати (записувати) матеріали та відтворювати їх навіть через тривалий термін у системі знань .
  Слухачі лабораторії переконалися в тому, що карти знань — досить привабливий інструмент проведення презентацій, запам’ятовування великих обсягів даних, самоаналізу, розробки складних проектів, навчальної теми, конспекту уроку, презентації досвіду роботи, власного навчання й розвитку. Під час практичної роботи  вчилися створювати різноманітні карти знань, працювати в даному сервісі.

  Щиро вдячні господарям Новоукраїнської ЗШ №8 Доценко О.Г., Нікітченко Л.І., Трибулько Л.Л., Рибак Н.О., Таровик О.І. за теплу гостинну, приємну атмосферу зустрічі, гарне спілкування.
















Немає коментарів:

Дописати коментар